Köyümüzün sitesi açılmış olup, görüş ve önerilerinizi samuguney@samuguney.com adresine gönderebilirsiniz.
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimize katkılarınızı bekliyoruz.


Hafta sonu gezi düzenlenecektir tüm üyelerimizi bekliyoruz.


Mehmet Demir vefat etmiştir ailesine sabır yakınlarına başsağlığı dileriz.


Önümüzdeki hafta Yıldırım oğlu Mert Birinci evlenecektir tüm hemşerilerimizi düğüne bekleriz.


Giresun Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 3,6595   3,6661
EURO 4,3219   4,3297
       
Namaz Vakitleri
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
KISITLI İMKAN VE İNSANLA 3000 AĞAÇ DİKİLDİ
 
 
Herkesin bildiği gibi bizim köyümüz de zamanında çok göç vermiş, şimdilerde büyük şehirlerde çocuklarımız  evlenip aile kuruyorlar, köyle bağları bir şekilde devam ediyor, işte bizim görevimiz burada başlıyor.
Baba, çocuk, torun hep beraber el ele verip ata yurdu olan köyümüzü köyde yaşayanlarla birlikte tamamen yok olmaktan kurtarmaktır eminim bunun için her ferdin yapacağı bir şeyler muhakka vardır. Mesela yol boy 300 fidan dikildi. Hemen ardından su deposunun devamına, Çaşak Yusuf dedeye, eski sığır areği dediğimiz yere ve kış düştüye 3000 adet agaç dikildi. Ağaçlar muhtar ve bazı arkadaşlarımızın gayretleri ile ücretsiz temin edildi. Mademki köyümüz için bukadar ağaç temin edilmiş bizde gidelim katkımız olsun bir ağacın ucundan tutalım,ya da gidecek zamanım yok maddi yardımda bulunayım yapılanlara merhem olsun dememiz gerekirdi. Köy dışında kaç tane külahlı yaşıyor hesap etmedim ama yardım için köye giden 17 kişinin kat kat üstündedir.Vidio ları izlediyseniz köyden katılanlar asılişi yapanlar bakın kimler yaşlarını düşünün ortalama 60 ın üzerinde Kara İriza(Rıza),Dıngıl Alinin Hoca(Mehmet Görür)Küçük  Satının Hüseyin,Cümbül, Kücü Satılmış, Memo n Adil, Ferzi emminin Halil, Şaban gilin Arap Yusuf, Kamil, Satılmış,Muzaffer,Kemal,Hasan,Duranın Ali,Hoydan karının Arap ve Halil,Cöttüm ün Mehmet,İzzet in Haydar,Boşkese  gilin Devrim, Muhtar Hıdır, kardeş Nesimi gördüğüm kadarı ile yemek ve çay konularında destek veren muhtarın eşi Elif Demirbaş.İsmini yazmadıklarım varsa özür diliyorum.
Ağaç dikmek için dışarı dan gelenler.
Galip Coşkun,Seyhan Coşkun,Ergül Kulaksız,Erhan Kulaksız,Hüseyin Coşkun,Sadık Kulaksız,Ali Osman Ersoy,Sefa İpekci,Hasan İpek,Mehmet Kulaksız,Veli Kulaksız,Anıl Kulaksız,Hasan Kulaksız, Hasan Kulaksızın bir arkadaşı,Hasret Kukaksız,Gülşen Kulaksız,Zübeyde Kulaksız,Satılmış kulaksız.
Biz bu kadarmıyız .
Editör

Okunma Sayısı: 272Yazdır

 
 Cemile Yakın
 Dernek yönetiminin duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim.
 

 Murat Yakta
 Köyümüz çok kurak böyle girişimler bir nebze yeşilendirecek köyümüzü daha güzel hale getirecek.
 


 DİĞER HABERLER